Toukokuu 2017

18

1. ma

 

2. ti

2B Yliopistolla retkellä 9-14.

Minna pois

3. ke

3.B yliopistolla klo 9-14.15 

6.A luokkaleirillä Ilkossa

1.A Rullassa 11.00-13.30 + Pirjo.

4. to

6.A luokkaleirillä Ilkossa

2.luokkien matikkapajat klo 8.15-9.00 sekä 12.30-13.15

5. pe

Aamunavaus 9.25

6. la

Vanhempainyhdistyksen järjestämä peräkonttikirppis koulun pihalla klo 11-14

19

8. ma 

9. ti 

1.B paloasemalla 9.40-12.00 + Minna

2 D Rullassa klo 12.00-12.45 + Pirjo

Vanhempainyhdistyksen kokous kirjastoluokassa klo 17.30

10. ke

3.B luokkaretkellä Vapriikissa ja kaupungilla klo 9.-13.15

Eskari-ykkösten paja 8.15-9.45

UNELMIEN LIIKUNTAPÄIVÄ

Sami Juhannuskylän koululla klo 12.30-15 oppimis- ja arviointikoulutuksessa.

Päivi ja Annika koulutuksessa 9-15

11. to 

Sankarikoulutus salissa klo 8.15-13 (5.-6. lk)

6A 8.15-9

6B 9-9.45

5A 10.15-11

5B 11-11.45

5C 12.15-13

Tiina 8.15-16, Kunnon kate

2 D paloasemalla klo 9.00 alkaen

Pyrinnön yleisurheiluohjaus 11.30 - 12.15 3ABC, 12.30 - 13.15 4AB

Minna pois

Eskarit kevätretkellä. Tesomajärven tulevat eskarit käyttävät Lehmuskorven tiloja ja syövät ruokalassa.

12. pe

Hip-kerhojen kevätkukukausi päättyy.

Flooran päivän siivoustalkoot.

20

15. ma

1B Rullassa 12-12.45 + Tiina

3.B Koukkuniemessä Koukun Helmessä ruokaraadissa klo 10-13.15

Oppilaskunnan halllituksen kokous 10.15-11.00

Sami koulupolun Hip-palaverissa Tesoman koululla klo 14.15.

16. ti

Unicef-kävely: klo 9 - 10, koulua 9-13.15.

Sami ja Annika palaverissa Frontaalissa klo 9 alkaen.

17.ke

Iiltapäiväkerhojen retki Komediateatteriin. Lähtö koululta noin 13.45.

Tiina ja Minna EA- koulutuksessa 11.30-16.00

4.AB + Pirjo kalastustapahtumassa Pyynikillä koko päivän.

2B Amurin työläismuseokorttelissa 8-11.

18. to

19. pe

Aamunavaus 9.25

Minna pois

21

22. ma

23. ti 

1c-luokka + Tiina retkellä palolaitoksella klo 9.40-13.30

Tyttöjen ja poikien pesäpalloturnaukset Sorsapuistossa

Eskareiden kevätjuhla salissa illalla klo 17.30

2B Rullassa, kierros 12-12.45

Yhteislauluharjoitus salissa klo 12.30

24. ke

1.A paloasemalla 9.40-12.00 + Minna, päivä jatkuu retken merkeissä keskustassa 13.15 asti.

Tiina 8.15-16, Kunnon kate

2C tampere-talossa n.klo 10.45-14.00

25. to

Helatorstai

26. pe

Pirjo ja Minna pois

6B Flowparkissa koko päivän

Yhteislauluharjoitus salissa klo 10.15

22

29. ma

4.AB + Tiina sirkusesityksessä Sorin sirkuksessa klo 12-13.

Yhteislauluharjoitus salissa klo 12.30

30. ti

Yhteislauluharjoitus salissa klo 9

31. ke

Kevätjuhlan esikenraali klo 9-11 salissa

2.A Lamminpään maja 8.15-11

2.luokkien Tulikettu-koulutus salissa klo 11.30-12.15.